Endokrin Cerrahisi Uzmanı Seçimi

Endokrin Cerrahisi Uzmanı Seçimi?  Endokrin cerrahisi, endokrin bezlerin (tiroid, paratiroid, adrenal, pankreas vb.) ameliyat gerektiren bazı hastalıklarında uygulanan ameliyatları yapan branştır. Endokrin cerrahisi uzmanı seçimi, bu önemli sağlık alanında doğru ve güncel tedavilerin uygulanabilmesi için oldukça önemli bir karardır.Bu kararı verirken neler dikkate alınmalıdır? 1. Eğitim ve Deneyim: Endokrin cerrahisi uzmanınızın tıp eğitimi ve cerrahi [...]

Neden Endokrin Cerrahını Tercih Etmeliyim

Neden Endokrin Cerrahını Tercih Etmeliyim?

Tecrübe;

Çok sayıda çalışma, endokrin operasyonları yüksek hacimli cerrahlar tarafından yapıldığında
hastaların daha iyi sonuçlar elde ettiğini defalarca göstermiştir. Yılda 600’den fazla tiroid, paratiroid, adrenal ve nöroendokrin operasyonu gerçekleştirmek; tekrarlayan hastalıkların ameliyatları da dahil olmak üzere hem rutin hem de karmaşık ameliyatları gerçekleştirirken başarılı tedaviyi üst seviyelere çıkarmaktadır.

Endokrin Cerrahisi Nedir

Endokrin Cerrahisi Nedir?

Endokrin cerrahisi, iç organ cerrahisi içinde özel bir alandır ve endokrin organ hastalıklarının cerrahi tedavisi ile ilgilenir. Endokrin “içe dönük” anlamına gelir ve hormonların bezlerden kan dolaşımına salgılanmasını tanımlar. Bu hormon üreten bezlere endokrin organlar denir ve şunları içerir:

  • Tiroid bezi
  • Paratiroid bezi
  • Adrenal (böbreküstü bezler- sürrenal bezler) bezler
  • Pankreasın endokrin kısmı (Langerhans hücreleri olarak bilinir)
  • Yaygın nöroendokrin sistem.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH